Robot Süpürge Su Haznesine Deterjan Koyulurmu ?
Robot Süpürge Su Haznesine Deterjan Koyulurmu ?

Robot Süpürge Su Haznesine Deterjan Koyulurmu ?

ROBOT SÜPÜRGE SU HAZNESİNE DETERJAN KOYULURMU ?

Robot süpürgeler ile alakalı bir diğer önemli konu ise Su haznesine Kimyasal veya Yüzey Temizleyici deterjan koyulması problem çıkarırmı ?

Robot Süpürgelerin Su haznesi farklılık gösterebilir.

 • 1-Su Haznesi Toz haznesi ile aynı olanlar.
 • 2-Su Haznesi Paspas(Mop) Mekanizmasına dahil olanlar.

Her 2 modeldede kural değişmez . Deterjan, Yüzey temizleyici ve Kimyasal madde konulması kısa zamanda su aktarım sistemine zarar verecektir.

Robot süpürgelerin su aktarım sistemleri ince hortumlar küçük pompa motorları ile yapılır. Bir kovadan dahi deterjanı arındırmak için Büyük oranda su harcanır.

Hortumlarda kalan deterjan arındırılamayacağı için pas veya kireçlenmeye yol açar. Kısa zamanda pompa motorlarını bozabilir hortumları tıkayabilir.

Bunu tavsiye etmesekte illaki bir temizlik kokusu istiyorsak Paspas pedini çıkartıp camsil ile yüzey temizleyici sıkıp yerine takıp kullanabiliriz.

11 yorum

 1. Yusuf

  Merhabalar bizde de mi vacuum mop 2 in 1 essential modeli var.Bende güzel koksun diye yüzeysel temizleyici ekliyordum suya ama iki gündür kırmızı ışığı yanıp sönüyor ve paspasa su gitmiyor veya durduğu yerde suyun hepsi yere boşalıyor. Ne yaptımsa düzelmedi siz ne önerisisiniz konu hakkında?

 2. Ümit

  Ben bu hatayı yaptım dostlar ve su haznesi paslanıp bozuldu çatladı. Su sızdırıyor şu an. Yenisini almam gerekiyor. Fiyatlara baktım. Yedek parçalar çok ucuz değil. Ben ettim siz etmeyin 🙂

 3. birisibirisi

  Ben su koymayın yazdığı için deterjan koymak yerine paspası yıkarken sıvı arap sabunu kullanıyorum, az da olsa paspas üzerindeki arap sabunu / deterjan yer silmede etkili oluyor dur diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir