Robot Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Robot Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Robot Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Robot Süpürge alırken atlamamız gereken Püf Noktalar

Değerli takipçilerimiz sizin için robot süpürge alırken dikkat edilmesi gereken noktaları içeren bir makale hazırladık.

Bu sayede bütçenize göre sizin ihtiyaç duyduğunuz özellikleri ile hangi cihaz doğru seçim olacak kolayca öğrenebileceksiniz.

  • Bütçe Belirleme

Belirleyici unsur bütçemiz olacaktır. Fakat burada ince bir nokta var. Biz robot süpürgeden ne bekliyoruz ?

Her üründe olduğu gibi fiyat arttıkça verim ve özellik artacaktır.

Pazartesi – Cumartesi çalışıp Pazar günü tatil yapan insanlar için tatil günü çok değerlidir. Evde aktif olmasak bile evimiz tozlanacaktır. Haftada bir temizlik yaptığımızda boşta kalan küçük vaktimizden bu işe büyük bir bölümünü ayırmış oluruz.

Bunun için öncelikle haftada bir yapılan süpürme ve paspaslama işini ayda bire düşürebiliriz. Çünkü alacağımız herhangi bir orta seviye Robot süpürge günlük veya belirli aralıklarla programlı bir şekilde bu işleri kendisi sizin yerinize yapabilir.

  • Bütçemizi Arttıracak Etkenler

Belli bir rahatlık sağladığı gibi özel ayrıcalıklar getirebiliriz.

Üst seviye robot süpürgelerde Odalarınızı ayrı ayrı tanımlama, bölgesel temizlik, sanal duvar gibi çok özel yetenekler bulunur.

Robot süpürge evinizi haritalandırdıktan sonra dilediğiniz odayı belirlenen saatten ve ya direkt komut ile temizlemeye başlayabilir işi bitince tekrar şarj istasyonuna dönebilir.

Sanal duvar sayesinde istemediğiniz bölgelere gitmesini engelleyelebilirsiniz.

Planlı programlar sayesinde siz komut vermeseniz bile sizden bağımsız belirlenen zaman aralıklarında kendi kendine temizlik işlemlerini yapabilir.

  • Lazer Sensörlü Robot Süpürgeler

Robot süpürgeler fiziksel belirgin özellik olarak 2 ye ayrılır. Lazer sensör bulunan ve bulunmayanlar.

Lazer sensörlü modeller cihazı başlattığınızda saniyeler içinde alanın krokisini mobil uygulamada görmenizi ve hatasız harita oluşturmasını sağlar.

Ayrıca Odalar arası iletişimi ve şarj istasyonu mesafe hesaplamasını hatasız yapacağından aksaklık yaşanmaz.

  • Lazer Sensörsüz Robot Süpürgeler

Bu modeller kendi aralarında 2 ye ayrılır. Kamera sensörü bulunanlar ve bulunmayanlar.

Kamera sensörü, Lazer sensör gibi olmasada harita çıkartmaya ve odaları algılamaya yararayan bir donanımdır.Fakat haritayı çıkartması uzun sürebilir ortalama 7-10 Full temizlik sonrası tamamlanır.Şarj istasyonuna dönmede aksaklıklar yaşanabilir doğaldır.

Kamera sensörü olmayan robot süpürgeler Harita kaydedemez, Oda oda bölemez, Sanal duvar oluşturamazlar. Fiyatların uygundur. Full temizlik yaparlar her başlattığınızda yeniden tüm evi süpürür veya paspaslar . Teknolojik olarak sade ve işlevsel fiyatı uygun bir cihaz istiyorsanız bu modellere yönelmelisiniz.

  • Teknik Servis – Bozulursa Ne Yapacağım ?

Ülkemizde robot süpürge piyasasının %70 oranına sahip olan Xiaomi markasının dahi kendi servisi bulunmamaktadır. Distribütörler ve İthalatçı firmalar kendi servislerinde veya Dışarıda bir servis anlaşmasıyla satış sonrası hizmeti vermektedirler.

Burada satın alacağınız platform veya sosyal medya üzerinden yapılan yorumlara dikkat etmek gerekiyor.

Şikayet sitelerindeki cevaplarına ve dönüş oranına bakmak en etkili yöntemdir. Çünkü olumsuzda olsa müşteriye cevap veren bir Firma sizin sorununuzu çözmek için çabalayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir