Robot Süpürge Sürekli Şarj İstasyonundamı Kalmalı ?

Değerli takipçilerimiz sürekli olarak sorulan sorularınıza cevap niteliğinde çalışmalar yapıp daha net ve doğru bilgi sahibi olmanız için çalışıyoruz.

Sıkça sorunlan sorular arasında olan Robot Süpürgem Temizlik bittiğinde veya şarjı tam olduğunda;

İstasyonda kalmalımı ?

Süpürgeyi şarjdan çıkarmalımıyım ?

Öncelikle Robot süpürgeler ileri teknoloji anakartlara ve mekanik donanıma sahip ürünlerdir.

Şarjı tam dolduğunda otomatik şarj almayı keser ve Bekleme Moduna geçer.

Bekleme Modu

Bu önemli bir konudur. Çünkü biz bu ürünleri uzaktan çalıştırmak, biz başında olmadığımız zamanlardada aktif etmek için alıyoruz.

Robot Süpürgeyi manuel olarak şarj istasyonundan alırsak cihaz bir süre sonra kendini Kapalı moda alacaktır. Ve uzaktan komut gibi unsurlar aktif edilemeyecektir Uygulama ekranında cihazınız OFFLİNE gözükecektir.

Şarj İstasyonunda

Cihazınız şarj istasyonunda bekleme moduna geçtiğinde Cihaz mekanik donanımı durdurur fakat bağlantıyı kesmez. Online kalır. İstediğiniz zaman uzaktan aktif ettiğinizde kendini çalıştırıp verdiğiniz görevleri yapmaya başlar ve bitince tekrar Şarj istasyonuna dönüp bekleme moduna geçer.

Bizi takip ettiğiniz teşekkür ederiz.

20 thoughts on “Robot Süpürge Sürekli Şarj İstasyonundamı Kalmalı ?

 1. Merhaba ben yeni robot süpürge aldım şarjı dolunca şarjdan fişi çekiyorum yüzde yü olan şarj kendi kendine azalıyor acaba normalmi

 2. Ticaret Bakanlığının ilgili yönetmelikleri geregince Türkiyede satılan bir malın içerisinde Türçe Kullanım Klavuzu konulması ilgili mevzuat gereğidir. Bunun yapılmadığını tespit etmiş bulunuyorum en kısa sürede tarafıma ilgili Türkçe klavuzun gönderilmesini talep etmekteyim .Gönderilmediği Taktirde ilgili birimlere başvuracağımın bilinmesini rica ederim iyi çalışmalar dileğiyle selamlar
  Aldığım Robot süpürge XiaomiMi Robot Vacum Mop 2in 1 Essential

  1. Merhaba Ürünün kutusunu TSE Yönetmeliğine göre açamayız garanti dışı kalacaktır. Bu konuyu tam olarak araştırmanızı öneriyorum. Harici olarak türkçe kurulum belgesi kargo içine konulmaktadır.

 3. Merhaba ben teknoloji bakımından zayıf olduğumdan süpürgeyi manuel kullanıyorum.
  1-Bir yerden alıp diğer bir yere götürünce biraz çöp döküyor.Bunu nasıl engelleyebilirim
  2-Süpürge devamlı şarjda mı durmalı?

  1. Merhaba;

   1- Bu sorunuzu tam anlayamadık destek için 0212 514 11 45 nolu hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
   2-Devamlı şarj istasyonunda durmalı

 4. Merhabalar dreame mop f9 modeli kullanıyorum elektrikler gidince kendi kendine çalışıp istasyonu bulmaya çalışıyor ve tabi ki bulamıyor bu herkeste olan birsey mi, gece elektrik gidince kaos oluyor

 5. Merhaba ben vacuum mop pro modelini kullanıyorum cihaz şarjı yüzde 50nin altına indiğinde şarj istasyonuna dönüyor bunu engelleyebilir miyiz yada en azından yüzde 20 iken falan dönse bunun bi yolu var mıdır?

  1. Turbo mod da ise bunu yapması normal. Standart mod da yapıyorsa servis ile görüşmeniz gerekiyor.

 6. Merhaba viomi v2 pro aktif kullanıyorum 2 3 gun once şarj istasyonunu prizden çıkarmıştım. Geri taktıgumda ise turuncu ışık yanıp söndü. Bi ara şarj olmadı. Şimdi şarj oluyor sonra kendini uyku moduna alıyor normalde gece gündüz ev işaretinin oldugu düğmedeki mavi ışık yanardı. Şimdi kendini uyku moduna alıyor ve ışık yanmıyor ve durduğu yerde şarjı azalıyor uyku moduna alınca yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Bataryanızda problem olabilir. Servis ile görüşmeniz gerekiyor 0212 514 11 45 ten ulaşabilirsiniz.

 7. Merhaba,şarj istasyonunun yerini değiştirmek istiyorum.kurulumu zor yaptığım için kafası karışır diye korkuyorum. Değiştirirsem yine ayarlama yapmak gerekir mi??

 8. Merhaba ben vacuum pro modelini kullanıyorum standart modda iken şarjı %40 olunca istasyona geri dönüyor bu normal mi ? Birde ben beyaz aldım ama uygulamada siyah ile eşleşti

  1. Merhaba %40 turbo modda ise normal. Siyah renk problem teşkil etmez cihaz modeli birebir aynıdır.

 9. Merhaba,mop pro şarjdayken sürekli açık olarak anlıyorum.Uyku modu/bekleme modu vs gibi bir duruma nasıl alabilirim? Şarj %100 mesela ama hep cihazın beyaz ışığı yanıyor ,açık gözüküyor.Kullanmadığımda kapanmasını istiyorum,nasıl yapabilirim ?
  Teşekkürler,

  1. Merhaba kendisi ışığı yansada Standby durumuna geçmektedir harici birşey yapmanıza gerekyoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Robot Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Next post Robot Süpürge Kaç Mt2 Temizler ?